Hoşgeldiniz  

ALMANYA KORONA NEDENİYLE KAPANIYOR!

depresif memur | 13 Aralık 2020 | Genel A- A+

ALMANYA KORONA NEDENİYLE KAPANIYOR!

Almanyada son 24 saatte 20 bin 200 yeni vaka ve 321 ölümler olması nedeniyle hükümetle eyalet başbakanları çarşambadan itibaren çok sıkı önlemlerin devreye girmesinde uzlaştı. 16 Aralık’tan en az 10 Ocak’a kadar perakende satış yapan tüm işletmeler kapanacak, kamusal hayat büyük ölçüde sınırlandırılacak.

16 ARALIK-10 OCAK TARİHLERİ ARASINDA KAPANACAK

Perakende satış yapan tüm işletmeler kapanacak.

Kuaförler, kozmetik salonları, dövmeciler, masaj salonları da kapanan işletmeler arasında yer alacak.

Açık kalmasına karar verilen işletmeler arasında marketler, pazarlar, eve servis yapan işletmeler, içecek marketleri, eczaneler, temizlik ve hijyen ürünlerinin satıldığı mağazalar, gözlük gibi sağlık ürünlerinin satıldığı mağazalar, benzinciler, bankalar, postaneler, gazete satış bayileri gibi acil gündelik ihtiyaçları karşılamaya yönelik işletmeler kapanma uygulamasından muaf tutulacak.

Okul ve anaokullarının da söz konusu tarihler arasında kapalı kalması ve Noel günleri olan 24-26 Aralık haricinde sosyal temasın büyük ölçüde sınırlandırılması öngörülüyor.

Ayrıca bu süre arasında kamuya açık alanlarda alkol tüketimi de yasaklanacak.

Önlemler çerçevesinde yılbaşında Almanya genelinde toplantı yasağının uygulanması ve fişek satışının da yasaklanması öngörülüyor. Huzurevlerinde ise korona virüs testi zorunlu kılınacak.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 kulis657.com Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle