Hoşgeldiniz  

İŞKUR PERSONELİ PANDEMİDE MAĞDUR EDİLİYOR!

depresif memur | 29 Nisan 2021 | Gündem A- A+

İŞKUR PERSONELİ PANDEMİDE MAĞDUR EDİLİYOR!

Korona virüs pandemisi sürecinde büyük özveri ile çalışan İŞKUR personeli yoğun çalışma tempolarının karşılığını bekliyorken Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrası tam kapanma kararı kafaları karıştırdı.

İçişleri Bakanlığının kısıtlama çerçevesinde uzaktan dönüşümlü çalışma şekillerine göre sokaga çıkma kısıtlamasında nasıl İŞKUR personelinin okullarda nasil çalışacakları esnek mi tam zamanlı çalışacakları bir türlü netlik kazanmadı.

Türkiye iş kurumu genel müdürlüğünün 28.04.2021 tarihli Toplum Yararına Programlar yazısın da işkur personelinin bu süreçte isterse ücretsiz izin alabileceğini belirtmesine rağmen bazı illerde işkur personelinin resen ücretsiz izne çıkarıldıkları haberlerini aldık.

Kurum müdürleri işkur personeline resmi bir yazı yerine cep telefonlarına gelen mesajla ücretsiz izne çıkarıldıklarını öğrendiler.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İstihdam Hizmetleri Daire Başkanlığının acilen bu duruma el atması personelinin mağduriyetinin giderilmesi için İlleri uyarması gerekmektedir.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 kulis657.com Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle