Hoşgeldiniz  

KAFALAR KARIŞIK! DERSLER KAÇ DAKİKA OLACAK

depresif memur | 09 Eylül 2021 | Gündem A- A+

KAFALAR KARIŞIK!     DERSLER KAÇ DAKİKA OLACAK

Milli eğitim bakanlığı 06.09.2021 tarihi itibari ile okulları tüm seviyelerde yüz yüze eğitime açtı. Bakanlığa Yeni atanan Mahmut ÖZER eğitimin ne şekilde ve ne şartta olursa olsun son ana kadar yüz yüze ve okulları kapatmadan yapılacağına dair net bir tavır sergiledi. Bakan Özerin net tavrı nedeni ile tüm çalışmaların yüz yüze ve tam zamanlı planlanmasına neden olurken velilerin ders saatlerinin 40 dakika olması ve çocukların sınıflarda uzun süre kalmaları nedeni ile endişelere neden oldu. Bu durumu risk gören bazı valiliklere karar alarak ders saatleri ve öğlen araları için kararlar almaya başladı. İlk karar Hatay valiliğinden geldi ve ders saatlerinin 30 dakika olarak planlanması yönünde okullara yazı gönderildi.

Bursa Milli eğitim müdürlüğü de derslerin en az 35 dakika olarak planlanması gerektiği konusunda okullara yazı gönderdi

Türk Eğitim-sen başkanı Talip Geylan bu kararın illere bırakılmaması ve bakanlık eli ile tüm illere bir an önce gönderilmesi yönünde bakanlığa çağrıda bulundu.

Önümüzdeki günlerde bakanlığın bu karmaşaya son vereceği ve Bakan imzalı bir yazı ile Tüm ülkede ders saatlerinin 30 dakikaya indirileceği kulis657 bilgisi olarak paylaşıldı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 kulis657.com Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle