Hoşgeldiniz  

MEB 10 BİN TYP ELEMANI ALACAK

depresif memur | 22 Ocak 2022 | Gündem A- A+

MEB 10 BİN TYP ELEMANI ALACAK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullara İŞKUR’un Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 10 bin işçi alacak. Bakan Özer, yaptığı açıklamada “10 bin daha TYP’den temizlik elemanımızı okullarımıza inşallah kavuşturacağız.” dedi. Peki, MEB TYP başvuruları ne zaman? İşte Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in TYP açıklaması

MEB’in 2022 yılı bütçesinin TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 57 bin 108 okulda 71 bin kadrolu temizlik görevlisi bulunduğunu belirterek, bu süreçte 42 bin temizlik elemanı aldıklarını anlattı.

Bu rakamın geçen seneye göre düşük olduğunu söyleyen Özer, “Ama temizlikle ilgili her türlü desteğimizi okullarımıza gönderdik.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “İkinci döneme temizlik elemanı takviye yapılması gerektiği ile ilgili sayın bakanımızla (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı) mutabık kaldık. Onun müjdesini de buradan vermek isterim. İkinci döneme 10 bin daha TYP’den temizlik elemanımızı okullarımıza inşallah kavuşturacağız.” bilgisini verdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 kulis657.com Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle