Hoşgeldiniz  

VALİLİK ÖĞRETMENLERİ ÇAĞRI MERKEZİNE GÖREVLENDİRDİ

depresif memur | 12 Aralık 2020 | Genel A- A+

VALİLİK ÖĞRETMENLERİ ÇAĞRI MERKEZİNE GÖREVLENDİRDİ

Valilikten Öğretmenlere Çağrı Merkezi Görevlendirilmesi!Adana Valiliği, uzaktan eğitimin yoğun bir tempo ile devam ettiği şu günlerde, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Sağlık Branşında görev yapan Öğretmenlerin “KAMU HASTANELERİ HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI ÇAĞRI MERKEZİNE” görevlendirdi!

Adana Valiliği, uzaktan eğitimin yoğun bir tempo ile devam ettiği şu günlerde, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Sağlık Branşında görev yapan Öğretmenlerin “KAMU HASTANELERİ HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI ÇAĞRI MERKEZİNE” görevlendirdi!

Eğitm öğretimin devam ettiği şu günlerde yapılan görevlendirmeye tepki, Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Durdu Mehmet Girgeç’ten geldi. Girgeç, sosyal medya hesabından yaptığı “EĞİTİM ÖNEMLİ DEĞİL; ÖĞRETMEN ÇAĞRI MERKEZİNE!” Başlıklı yazısıyla görevlendirmelerin iptalini isteyip Milli Eğitim Bakanlığını göreve davet etti.

İşte o açıklama:Yatıyor dediler, tatilde dediler, filyasyon ekibindesin saha incelemesi yap dediler yetmedi çalışan anneler için bakıcı rolü verdiler, başka ne diyecekler diye bekliyorduk, gecikmediler; çağrı merkezine görevlendirdiler!Adana’da, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde (Sağlık Meslek Liselerimizde) Sağlık Branşında görev yapan Öğretmenlerimizin kurumlarına, üzerlerinde ders yükü olmasına rağmen “KAMU HASTANELERİ HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI ÇAĞRI MERKEZİNE” görevlendirildiğine dair Valilik makamına ait olur yazısı gönderildi.Öncelikle, öğretmeninin bu şekilde görevlendirilmesine izin vermeyeceğine inandığımız Milli Eğitim Bakanlığını ve böyle bir görevlendirmeden haberdar olmasına rağmen; Milli Eğitim Bakanlığına mı, İçişleri Bakanlığına mı yoksa Sağlık Bakanlığına mı bağlı olduğuna karar vermekte zorlandığım Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü göreve davet ediyorum. Öğretmenlerimiz hangi bakanlığa bağlıdır; görev ve sorumlulukları nedir?Okullarımızda salgın sebebiyle yüz yüze eğimin yapılamadığı, Öğretmenlerimizinse tüm gayretleriyle uzaktan eğitim sürecine devam ettiği şu günlerde, “Sen uzaktan eğitimi yapma, gel çağrı merkezinde görevlendirildin!” demek kabul edilebilir bir görevlendirme değildir!Öğretmenin görevi öğretmenlik değilse o halde nedir? Süreç ne olursa olsun eğitim ikinci plana atılamaz! Unutulmasın ki tatil değil uzaktan eğitimdeyiz!

Durdu Mehmet Girgeç

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 kulis657.com Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle